Egységben a sokféleség.

Nyugdíj

Mitől fiatalodhat az agy? Agyserkentő módszerek

Mitől fiatalodhat az agy? Agyserkentő módszerek

Fiatalabb korban az agyunk is fiatalabb, könnyebben megjegyzünk, megtanulunk bonyolultabbnál bonyolultabb dolgokat. De ahogy idősödünk, az agyunk is úgy veszti el egyre jobban a tanulás képességét. Elfelejtünk vagy éppen nem vagyunk képesek megjegyezni fontosabb dolgokat, például arcokat, neveket, évszámokat. De nem kell, hogy törvényszerűen így történjen. Léteznek ötletetek, hogyan is fejlesszük az agyunkat, hogy idősebb korunkban is szinte fitt, fiatal maradjon.

Folyamatosan tornáztassuk az agyunkat. Számoljunk, fejtsünk minél több rejtvényt. Olvassuk el hangosan, amit meg szeretnénk jegyezni, mivel így hamarabb a fejünkben marad. Vegyünk babokat a tenyerünkbe, és saccoljuk meg, hány darabot fogtunk meg. Persze nem találjuk el. Gyakoroljuk addig, amíg el nem találjuk.

A memória tréningezése hozzásegít ahhoz is, hogy sikerrel oldjunk meg új problémákat. Ezért tanuljunk meg rövidebb szövegeket. Majd tegyük félre két napra. Azután két nap múlva, mikor újra elővesszük, jól fogjuk tudni.
Oldjunk meg problémákat. Persze nem a legnehezebbekkel kell kezdeni. Egy egyszerűbbel is lehet. Vázoljuk fel, hogyan oldottuk meg, milyen lépéseket tettünk annak érdekében. Ez nagyban fog segíteni abban, hogy a bonyolultabb problémákat is sikerrel tudjuk megoldani.

Minden nap gondolkodjunk, számoljunk, tanuljunk valami egyszerűbbet, szakadjunk el a mindennapokból egy kicsit. Valamint sétáljunk is, frissítsük fel a szervezetünket is, hisz idősebb korban sem árt meg egy kevéske mozgás, mivel az agyunk is jobban fog működni a friss levegőtől.

hozzászólások

Hozzászólások

Szóljon hozzá!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

©2024 Euvonal.hu – Euvonal. Minden jog fenntartva.