Egységben a sokféleség.

Pénzügyek

Nem mindegy, hogy hol vesszük az utazási jegyeket

Nem mindegy, hogy hol vesszük az utazási jegyeket

Vonat- és távolsági buszjegyek tekintetében nem árt óvatosnak lenni, könnyen érhet minket meglepetés, ha nem hivatalos forrásból szerezzük be azokat.

Az ember szeret spórolni, szereti, ha valamit olcsóbban tud beszerezni. Így van ez a busz- és vonat jegyekkel is. Viszont súlyos büntetés jár a hamis jegyek használatáért, 8000 forintos büntetést szabnak az illetőre, aki hamis jeggyel utazik. És ezen felül még a jegy árát is ki kell fizetnie.

Mi számít hamis jegynek? Amit nem hivatalos helyeken árulnak. Például az állomáson odalép mellénk egy ember, és azt állítja, hogy nagyon szívesen odaadja a jegyét olcsóbban, mivel mégsem utazik el. Vagy amit az interneten árulnak olcsóbban. De az is hamisításnak számít, ha valaki meghamísitja az utazási igazolványát vagy jegyét. Ezért akár egy évig tartó szabadságvesztést is kaphat az illető, ha már sorozatosan hamisított utazási igazolványt. Vagy pedig csupán pénzbüntetést kap érte, ha ez az első ilyen esete.

Persze olyan is előfordulhat, hogy esetleg nem is vesszük észre, hogy hamis jeggyel utazunk. Ezért is a saját érdekünkben mindig hivatalos forrásból szerezzük be az utazási menetjegyet, bérletet. Bármennyire is kecsegtető az ajánlat, hogy olcsóbban is hozzá tudnánk jutni, és így spórolnánk vele. Így nem éri meg utazni. Ha tehetjük, ne az utazási jegyeken, bérleteken spóroljunk.

 

hozzászólások

Hozzászólások

Szóljon hozzá!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

©2024 Euvonal.hu – Euvonal. Minden jog fenntartva.