Egységben a sokféleség.

Esemény

Az EURO 2020 legkülönlegesebb érdekességei

Az EURO 2020 a 2021-es év egyik legnagyobb labdarúgó-eseménye volt az öreg kontinensen és a nagyszerű gólok mellett néhány egyedi érdekességről is emlékezhetünk majd rá!

Az EURO 2020 és néhány érdekes számadat

A cikk írásának pillanatában is javában zajlik az EURO 2020, azaz a 2020-as labdarúgó-Európa-bajnokság. A neve nem elírás, a pandémiás helyzet miatt a tavalyi tornát az idei évre kellett halasztani. 11 különböző helyszínen zajlanak a mérkőzések, köztük három meccset Magyarország is rendezhetett, ráadásul azokat, amelyek az F-csoportban a magyar labdarúgó-válogatott részvételével kerültek lebonyolításra a portugál, a francia és a német válogatott ellen.

És bár július 11-én a döntővel le is zárul az európai labdarúgás legnagyobb 2020-as tornája, a fogadók nem panaszkodhatnak, hiszen az összes meccsre hihetetlen mennyiségű piacon lehetett fogadni, plusz az Euro 2020 bónusz egy különösen keresett kulcsszava volt az internetes kereséseknek. Hiszen a fogadóirodák rendkívül izgalmas promóciókat raktak össze a tornára,

  • komoly bónuszokat kaphattunk
  • ingyenes fogadásokat is tehettünk
  • és hát ha nagyon merészek és szemfülesek voltunk, akkor komoly összegeket nyerhettünk is.

Gondoljunk csak arra, hogy az első félidő végén Magyarországon még vezetett Franciaország ellen és a döntetlen teljesen igazságos eredménynek tekinthető. A következőkben egy kicsit megpróbáljuk megőrizni az EURO 2020 és a nagy focitornák hangulatát néhány igazán különleges érdekesség bemutatásával!

Talán hihetetlennek tűnik, de igaz az a tény, hogy az EB-n szereplő spanyol válogatottban több játékos szerepelt az angol harmadosztályban játszó Rochdale AFC csapatában, mint a Real Madridban. Van egy kis csúsztatás is a mondatban, hiszen ennek két oka is van. Egyrészt az, hogy a spanyolok edzője, Luis Enrique nem választott be egyetlen játékost sem a keretbe a Real Madridból, másrészt a második számú spanyol kapusnak számító Robert Sanchez 26 mérkőzést játszott kölcsönben a Rochdale AFC keretében korábban. Az sem mindennapos amúgy, hogy Észak-Macedónia csapatkapitánya a torna legidősebb kapitánya lesz a maga 37 éves korával. Goran Pandev ráadásul nagy legenda az észak-macedón csapatban, mindössze 17 éves volt, amikor 2001. június hatodikán bemutatkozhatott a válogatottban. Az még akkor volt, amikor az Egyesült Államokban még álltak a Világkereskedelmi Központ ikertornyai is.

További alig ismert érdekességek a tornáról

De ha már történelmi tényekkel és dátumokkal dobálózunk, akkor érdemes megemlíteni, hogy a portugál válogatott legendás védője, Pepe 1983. február 26-án született, pontosan ugyanazon a napon, amikor Michael Jackson Thriller című albuma az amerikai slágerlisták és eladási listák élére került. Ez volt egyébként Jackson első toplistás szerzeménye. A dátumokkal való játékot tovább lehet amúgy fokozni, gondoljunk csak Karim Benzema esetére.

A francia játékos az EURO 2020 előtt utoljára akkor játszott nemzetközi tornán a francia válogatottban, amikor még Barack Obama volt az amerikai elnök. Ennek oka az, hogy belekeveredett egy zsarolási ügybe, amelyben azzal vádolták, hogy megzsarolta csapattársát, Mathieu Valbuenát, hogy fizessen egy róla készült szexvideóért. Persze Benzema tagadott, de az ügye még nem ért véget. Viszont a francia politikai elit és vezetés arra kérte a francia edzőt, Didier Deschamps-ot, hogy rakja ki a keretből Benzemát, amit az edző meg is tett. Így a francia játékos kihagyta a 2016-os EB-t és a 2018-as VB-sikerben sem lehetett része. Viszont a mostani tornára az edző visszahívta játékosát, mivel úgy döntött, fátylat kell borítani a múltra és el kell ásni a csatabárdot.

Vannak debutálók és visszatérők is a tornán, hiszen Skócia 22 év után térhet vissza a nemzetközi labdarúgás porondjára. Utoljára még 1998-ban játszhattak komoly tornán, amikor június 23-án veszítettek 3-0-ra Marokkó ellen. Hogy felfogjuk ez milyen régen volt, az egész EB egyik legnagyobb játékosa, a francia Kylian Mbappé ekkor még meg sem született, hiszen ugyanezen év december végén látta csak meg a napvilágot. De legalább Mbappéról mindenki tudja, hogy francia, nem úgy, mint a Celtenham Town angol csapatának játékosáról, Daniel O’Shaughnessyről, hogy melyik válogatottban játszik. Hiába van ugyanis tökéletesen ír neve, a labdarúgó a finn válogatottat erősíti, ugyanis apukája ír, anyukája viszont finn. Sőt, a finn csapatban szerepel Robert Taylor is, akinek a neve szintén nem mutatja, hogy melyik nemzetért küzd.

De napjaink globális világában ezen már meg sem kell lepődni, hiszen nézzük csak meg kik és milyen néven játszanak például a magyar csapatban vagy gondoljunk az oroszok brazil származású válogatottjára. Hát ilyen ez a nemzetközi futballélet. De bőven lehet még fokozni az érdekességeket, hiszen Horvátország és az Internazionale egyik nagy sztárja, Marcelo Brozovic nem csak a labdarúgásban nyújtott teljesítményéről ismert. Mostanában egyre szorosabb viszonyt ápol egyes kriptovalutákkal, de 2020-ban adott másfél millió forintot egy nőnek, hogy utóbbi egy sürgős műtétet végre tudjon hajtatni magán. Ráadásul annyi egyedi gólörömöt mutatott be korábban többször is, hogy már saját neve is van ennek, az „Epic Brozo” és ezt a nevet viseli is egy kávézó egy horvát településen. Ez a gólöröm egyébként abból áll, hogy a focista az egyik kezét az állához teszi, mintha gondolkodna éppen.

Ha tetszett az írás és további hasonlókat is szeretnénk olvasni, akkor nézzük meg a szerző, Kollár Aladár profilját, ahol böngészhetjük a többi cikkét is itt.

hozzászólások

Hozzászólások

Szóljon hozzá!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

©2024 Euvonal.hu – Euvonal. Minden jog fenntartva.