Egységben a sokféleség.

Internet

Vajon miért korlátozzák egyes országokban az internetet?

Vajon miért korlátozzák egyes országokban az internetet?

Az internet sok embernek a szabadságot jelenti. Itt nyílik ablak a külvilágra. Beszélgetni lehet barátokkal, ismerősökkel. Itt tud az ember például olvasni, tanulni, dolgozni, zenét hallgatni, tévét nézni.

A 21. században élünk, de sajnos vannak olyan országok, ahol korlátozva van a világháló. Egyes esetekben a diktatúrák vagy a totalitárius rendszerek korlátozzák a hozzáférést a médiához és börtönbüntetést ígér, ha feltölt a lakosság megtévesztő tartalmakat.

Például Irán, Jemen, Kína, Burma, Szaúd-Arábia, Türkmenisztán, Kabul, Szíria, Tunézia, Kuba, Észak-Korea, Vietnám és Törökország és még lehetne sorolni az országokat, ahol részben vagy nagymértékben cenzúrázzák az internetet.

Vannak okok, amik miatt a kormány nem akarja, hogy kommunikáljon a népesség az interneten keresztül. Például attól fél, hogy a lakosság lázadást szervezhet. Mivel az internet egy olyan médium, ami elég hatékony a programok szervezésére. Például attól tart a kormány, hogy a lakosság felfedi a csúnya valóságot róluk, amit ők el akarnak rejteni a világ elől. Mint mondjuk Észak-Korea.

Akadnak olyan országok, ahol ellenőrzik az összes email fiókot, blogtartalmat. Sőt, aki hangot ad bármilyen kormányellenes érzésnek vagy bármilyen véleménynek, ami veszélyezteti a „nemzeti egységet”, azt egyszerűen letartóztatják. Minden weblapot ellenőriznek. Kínában például elég durva a világháló cenzúrázása. Szűrik a kereséseket, és blokkolják azokat a honlapokat, ahol kényes tartalommal találkoznak.

hozzászólások

Hozzászólások

Szóljon hozzá!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

©2024 Euvonal.hu – Euvonal. Minden jog fenntartva.