Egységben a sokféleség.

Vállalkozás

Vállalkozási szerződés tartalmi elemei

Vállalkozási szerződés tartalmi elemei

Sokszor keverik össze a mai napig is a megbízásos és vállalkozói szerződést, pedig lényeges különbség van a két szó között. A megbízási szerződésnél egy feladat elvégzésére kapunk megbízást, és a díjat akkor is jár, ha a munka elvégzése nem volt eredményes. A vállalkozási szerződés esetében csak akkor jár a díj, ha a kikötött módon elkészült a vállalt munka. Vállalkozási szerződéssel leginkább akkor találkozunk, ha otthonunkat éppen korszerűsítjük, illetve felújítjuk.

A vállalkozói szerződés alanyai (résztvevői) a megrendelő és a kivitelező. A vállalkozó az adott dolog átalakítására, tervezésére, elkészítésére, üzembehelyezésére, megjavítására szerződés szerinti teljesítésére, a megrendelő pedig a szolgáltatás átvétele után a díj kifizetésére köteles. Csak a képesítések és engedélyek megléte alapján végezhet munkát.

A szerződés írásba foglalása kisebb összegű, illetve nagyobb összegű munkák esetén egyaránt szükséges. Ennek hiányában a minőségi, műszaki, illetve teljesítési követelményei nem, vagy nem megfelelően ellenőrizhető. A szerződés tárgya: A munkát megrendelhetjük kizárólag fővállalkozónál, vagy úgy, hogy a munkát alvállalkozók bevonásával végzik el. Az utóbbi esetben e körülményt szabályozni kell a szerződésben.

Ami fontos, hogy az alvállalkozó munkájáért a fővállalkozó ugyanúgy felel, mintha saját maga végezte volna. A vállalkozási szerződés kötelező tartalmi elemei a következők: szerződés tárgya (műszaki tartalom), a teljesítési határidő és a vállalkozói díj. Ezek hiányában a szerződés semmisnek tekintendő.

hozzászólások

Hozzászólások

Szóljon hozzá!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

©2024 Euvonal.hu – Euvonal. Minden jog fenntartva.